Cotygodniowe spoty (Grupy Honda Radom)
Dzień: Piątek
Godzina: 19:00
Miejsce: Parking politechniki  radomskiej lub Galeria Słoneczna parking p.0

Więcej info
Kalendarz

Nadchodzące imprezy w naszej okolicy w roku 2020:

  •  14 marca  - Puchar Toru Słomczyn
  • 19 kwietnia - Rozpoczecie sezonu Radomskie Klasyki
  • 9 maja - VTEC Cup Poland - Tor Modlin

 

 

 

 

Polub nas na Facebook

Debiut nowej Hondy Civic we Frankfurcie

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie Prezes Zarządu  i Dyrektor Generalny firmy Honda Motor Co., Pan Takanobu Ito prezentuje nową Hondę Civic

 

  • Publiczny debiut nowego modelu Civic
  • Zaprojektowany, przetestowany i wyprodukowany w Europie
  • Nowy, mniejszy silnik wysokoprężny w gamie modelu Civic na 2012 rok
  • Nowa generacja niskoemisyjnych jednostek napędowych w Europie
  • Do 2020 roku planowana redukcja CO2 o 30% we wszystkich obszarach produkcyjnych


Dzień dobry, Panie i Panowie. Jestem niezmiernie szczęśliwy, mogąc być tu dziś z Państwem.

50 lat temu, w 1961 roku, w Niemczech powstała pierwsza europejska spółka firmy Honda. Od tego czasu naszą misją zawsze było zadowalanie europejskich klientów za sprawą wyjątkowych, nowoczesnych produktów.

Nasza przygoda trwa nadal. Rozbudowujemy ofertę ekologicznych i przyjaznych środowisku samochodowych rozwiązań technicznych, które jednocześnie gwarantują niezwykłą przyjemność z jazdy. Nieustannie udoskonalamy  napędy hybrydowe, akumulatory do samochodów elektrycznych, hybrydy typu plug-in oraz ogniwa paliwowe, a także rozwiązania energotwórcze takie jak ogniwa słoneczne czy kogeneracja.

Od 1972 roku, gdy – dzięki wprowadzeniu silnika na ładunek uwarstwiony CVCC – Honda została pierwszym w świecie producentem samochodów spełniającym surowe, amerykańskie normy emisji spalin, wkładamy wiele wysiłku by ograniczyć swój ślad ekologiczny.

Nasze nowe ekologiczne logo symbolizuje zaangażowanie w rozwój zrównoważonych i przyjaznych środowisku rozwiązań transportowych przyszłości, które pozwolą zapewnić „czyste niebo dla naszych dzieci”.

Aby sprecyzować i pokazać nasze zaangażowanie, w lipcu ogłosiliśmy plany 30-procentowej redukcji emisji CO2 we wszystkich obszarach produkcyjnych do 2020 roku. Nowy model Civic to pierwszy krok na drodze do tego celu. Silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra emituje o 10% mniej CO2, a jednostka wysokoprężna o pojemności 2,2 litra o prawie 20%, przy jednoczesnej poprawie osiągów.

Do końca 2012 roku gamę jednostek napędowych modelu Civic uzupełni nowa, mniejsza jednostka wysokoprężna, którą zaprojektowano specjalnie z  myślą o rynku europejskim. Będzie ona emitować jeszcze mniej CO2. Silnik ten będzie jednocześnie pierwszym z nowej generacji niskoemisyjnych jednostek napędowych firmy Honda, które z czasem zastąpią wszystkie nasze dotychczasowe silniki na rynku europejskim.

Każda z ośmiu poprzednich generacji Hondy Civic posiadała nowatorskie jak na swe czasy rozwiązania i stanowiła nową wartość. Nie inaczej rzecz się ma z dziewiątą odsłoną modelu. Oferuje ona przepiękny, sportowy design oraz niezwykłą funkcjonalność, którą zawdzięcza wyjątkowej konstrukcji z centralnie umieszczonym zbiornikiem paliwa. Ponadto samochód zapewnia teraz jeszcze niższe spalanie, lepsze prowadzenie i  komfort.

Nowy model Civic stworzono z myślą o europejskim odbiorcy. To pierwszy samochód firmy Honda, który został poddany tak wnikliwym testom drogowym na Starym Kontynencie. Auto jest dynamiczne i przewidywalne. Daje mnóstwo frajdy i jest bardzo wygodne. A wszystko to udało się osiągnąć bez ograniczeń i wyrzeczeń w innych dziedzinach.

Nowy model Civic to nie ewolucja, ale rewolucja. To skok o dwa miejsca w porównaniu z obecną wersją modelu.

Nowa Honda Civic produkowana będzie w Europie i pojawi się na rynku w 2012 roku.

Panie i Panowie, OTO... NOWA HONDA CIVIC. Wraz z nią zaczyna się nowa era firmy Honda na rynku europejskim.

Dziękuję za uwagę.

 

źródło: honda.pl