Cotygodniowe spoty (Grupy Honda Radom)
Dzień: Piątek
Godzina: 19:00
Miejsce: Parking politechniki  radomskiej lub Galeria Słoneczna parking p.0

Więcej info
Kalendarz

Nadchodzące imprezy w naszej okolicy w roku 2020:

  •  14 marca  - Puchar Toru Słomczyn
  • 19 kwietnia - Rozpoczecie sezonu Radomskie Klasyki
  • 9 maja - VTEC Cup Poland - Tor Modlin

 

 

 

 

Polub nas na Facebook

Debiut robota ASIMO w Polsce

28 maja 2011 r., podczas Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik, będziemy świadkami polskiego debiutu ASIMO, jednego z najbardziej zaawansowanych robotów humanoidalnych na świecie, stworzonego przez firmę Honda.

ASIMO jest częścią programu badań firmy nad zagadnieniami z zakresu robotyki i mobilności człowieka. Jego historia rozpoczęła się wiele lat temu, przy czym pierwszy eksperymentalny robot Hondy o nazwie E0 (zero) wykonał swoje pierwsze kroki w roku 1986. Od tamtego czasu dokonał się ogromny postęp w pracach nad umiejętnościami robota, a w międzyczasie powstało kilka kolejnych jego wersji.

Pierwszy robot pod nazwą ASIMO został przedstawiony światu dekadę temu. Wersja, którą Honda zaprezentuje podczas Pikniku, to zaawansowany technicznie robot humanoidalny, który wykonuje podstawowe zadania w rzeczywistym środowisku człowieka, harmonijnie z nim współpracując. Oprócz wielu innych umiejetności, robot potrafi teraz przewozić przedmioty wózkiem, biec po linii prostej z prędkością 6 km/h, biegać po okręgu, a nawet kopać piłkę.

Założony przez inżynierów Hondy cel skonstruowania robota o rozbudowanych możliwościach ruchowych został osiągnięty. Ich obecnie wysiłki idą w kierunku poprawy zdolności inteligentnego zachowania się robota, dzięki czemu w przyszłości ASIMO będzie w stanie dokonać kompleksowej oceny sytuacji w różnych warunkach funkcjonowania.

Ostatecznym celem projektu ASIMO jest opracowanie robota, który będzie pomagał ludziom na co dzień, przejmie niektóre ich obowiązki, a tym samym uczyni nasze życie łatwiejszym i bardziej przyjemnym. Honda dąży do tego, aby zastosowane w robocie inteligentne systemy były wykorzystywane w innych produktach tej marki.
 
źródło honda.pl